S celkovou přípravou mapování toků osobních dat, analýzou firemních procesů, ani právním zajištěním Vám pomoci nedokážeme. Ale vyřešit zabezpečení osobních dat s pomocí šifrování umíme.

Jedna část nového nařízení se konkrétně věnuje bezpečnosti dat. Firma musí zajistit, aby se s osobními daty zacházelo způsobem, který zajišťuje jejich bezpečnost, včetně ochrany před neautorizovaným nebo nezákonným procesem, pro případ ztráty, zničení a poškození. Nařízení doporučuje bezpečnostní opatření, které mohou firmy implementovat. Jde o šifrování a pseudonymizaci osobních dat.
Pokud dojde k úniku osobních dat, který představuje pro zákazníka velké nebezpečí, musí firma o úniku dat jednoduše a srozumitelně informovat. Pokud ale jsou uniklá data zabezpečena šifrováním, tudíž se k nim útočník nemůže bez znalostí šifrovacího klíče dostat, pak tato povinnost odpadá.

Naše řešení

ESET Endpoint Encryption je šifrovací aplikace pro firmy všech velikostí. Umožňuje silné šifrování celých pevných disků a výměnných médií a chrání tak cenná firemní data v situacích, kdy dojde například k odcizení nebo ztracení notebooku.
Šifrování souborů, složek a e-mailů umožňuje bezpečnou spolupráci napříč pracovními skupinami i mimo firemní síť. Vzdálená správa umožňuje správci uplatňovat bezpečnostní politiky na všech pracovních stanicích.
Vlastnosti
• Intuitivní a zároveň silné šifrování pro firmy všech velikostí bezpečně šifruje soubory na pevných discích, přenosných zařízeních i informace zaslané e-mailem.
• Certifikace FIPS 140-2. Ověřené přes 256 bitové AES šifrování pro zajištění bezpečnosti.
• Vzdálenou správu šifrovacích klíčů a nastavení bezpečnostních pravidel na koncových stanicích.
• Podpora Microsoft Windows 10, 8.1, 8 včetně UEFI a GPT atd.
• Algoritmy a standardy AES 256 bit, AES 128 bit, SHA 256 bit, SHA1 160 bit, RSA.

 

Dvoufaktorová autentizace chrání vaše data proti prolomení hesla

Výhody ESET Secure Authentication

Dvoufaktorové ověření: brání neautorizovanému přístupu ověřením identity.
Rychlá instalace: aplikace se integruje do Active Directory a je připravena k použití během 10 minut .
Určeno pro mobilní prostředí: není potřeba žádný další hardware.
Shoda se standardy: vyhovuje příslušným předpisům jako je PCI DSS/HIPAA.
Široká implementace: dvoufaktorové ověření je možné implementovat pomocí SDK do libovolného vlastního systému.


ESET Secure Authentication poskytuje silné ověření oprávnění přístupu do firemním sítě a k jejímu obsahu. Jde o mobilní řešení, které používá dvou faktorové ověření s jednorázovým heslem (2FA OTP). Výhodou jednorázových hesel je jejich náhodnost, proto je nelze předvídat ani znovu použít.
• Přístup do firemní VPN
• Remote Desktop protokol
• Lokální přihlášení do počítače
• Webové a cloudové služby přes Microsoft ADFS 3.0, například Office 365
• Webové aplikace Microsoft, například OWA
• Exchange Control Panel 2010 & Exchange Administrator Center 2013
• VMware Horizon View
• Služby založené na RADIUS

Řešení můžete jednoduše implementovat do RADIUS služeb nebo použít API a integrovat řešení do existujícího autentifikačního systému, založeném na Active Directory. Aplikace obsahuje nástroje SDK, pomocí kterých můžete řešení implementovat do libovolného vlastního systému, bez potřeby použití Active Directory.