eset enjoy

ESET vydává nové verze populárních a spolehlivých produktů ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium. Zde jsou novinky a vylepšení: 

Pokročilé strojové učení - Novinka

Do produktů jsme implementovali technologii známou z endpoint produktů - Augur, která umožňuje lepší detekci zero day a dosud neznámých hrozeb např. ransomware. Zafungovala dobře např. u WannaCryptoru. Výhodou je vysoká úspěšnost detekce a malý počet falešných poplachů.  

HIPS - Vylepšeno

V nové verzi sledujeme chování běžících procesů do "větší hloubky".

Anti-phishing - Vylepšeno 

Vylepšení spočívá v ochraně proti homoglyph útokům, což je podvržení rozdílného, nicméně podobně vypadajícího znaku ve webové adrese např. místo písmena o dát nulu a podobně. Trik však v reálném použití spíše spočívá v použití jiných znakových sad.

Monitorování domácí sítě - Vylepšeno - ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium

V produktu zobrazujeme podrobnější informace o připojených zařízeních – IP a MAC adresa, výrobce, název zařízení a model. Vylepšena byla i pomoc při řešení problému – např. při slabém heslu na routeru.

Ochrana online bankovnictví a plateb - Vylepšeno - ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium

Modul nově podporuje HTTP2, poslední buildy prohlížečů, včetně MS Edge a obsahuje globální seznam bankovních stránek a crypto peněženek (webové rozhraní).

Správa hesel - Vylepšeno - ESET Smart Security Premium

Přidali jsme možnost dvoufaktorové autentizace při přihlášení s pomocí Google Authenticator. iOS rozpoznání obličeje.

Šifrování dat - Vylepšeno - ESET Smart Security Premium

Uživatel může nově dešifrovat data na jakékoliv Windows zařízení bez ESSP. Děje se tak s pomocí USB zařízení, které je nakonfigurované na na šifrování dat.