V dubnu letošního roku společnost Intel® oficiálně představila serverové procesory nové generace Xeon® E5 v4.

intel xeon e5 v4

  Jedná se o extrémně výkonné procesory s využitím především do serverových řešení nebo do počítačových stanic, jsou maximálné spolehlivé a to i při nepřetržitém provozu a maximálním výkonu. V kompletní nabídce je k dispozici 27 procesorů od 4 do 22 jader, které lze použít i do duál-socketových serverů dle Vašich potřeba specifikací. Nové 20 a 22jádrové procesory nabídnou více výpočetního výkonu pro silné paralelizované pracovní vytížení CPU než starší modely Haswell, které dosahovaly maximálně 18 jader při stejném TDP 145W.

  Řada V4 prozrazuje, že se jedná o modelové označení Broadwell, která se od minulé generace Haswell liší mimo jiné nižším 14nm výrobním procesem, jenž oproti předchozí 22 nm generaci umožňuje vyšší výkon při implementaci stávajícího TDP nebo i nižšího. Tato technologie je využita ve většině moderních serverových procesorech a propojuje stávající prostředí s tím virtuálním. Můžete tak mít spuštěné různé operační systémy na jediném stroji. Velkou výhodou je, že určité programy a aplikace jsou kompatibilní s různými operačními systémy. Všechny základní desky socketu 2011 R3 mají nativní podporu procesorů Broadwell již implementovanou, tudíž jsou vzájemně pině kompatibilní.

  Procesor disponuje nejnovější technologií virtualizace Intel° VT-d a také technologií Enhanced Intel' Speedstep, která snižuje spotřebu elektrické energie. Intel' Turbo Boost pak dokáže přetaktovat vytížená jádra a vypnout jádra nevytižená. CPU ES v4 s podporou Hyper Threadingu nabídne dvojnásobný počet zpracování úloh (20x Core s HT = 40 vláken). Podívejte se na příklady vybraných typů procesorů v4 níže v tabulce.

Intel Xeon E5 2600 V4 Family Comparison 800x570