Uživatelé a zejména IT manažeři často přeinstalovávají celý systém Windows 7, například z důvodu havárie disku nebo softwarových problémů. Instalace Widnows zahrnuje kromě instalace systému z DVD média a instalace ovladačů hardware, poměrně časově náročnou instalaci aktualizací Windows. Aktualizace jsou vylepšení, opravy chyb a bezpečnostní záplaty samotného operačního systému. Bez jejich instalace by se počítač neměl předat uživateli, připojit k internetu.

V minulosti zabrala instalace aktualizací i několik hodin, v poslední době se však dostupnost aktualizačního serveru zhoršila natolik, že se ani za dva dny jejich stahování nespustilo. Hledali jsme řešení tohoto palčivého problému, a po mnoha slepých cestách bych vás rád upozornil na existenci Simplix all-in-one update pack, což je cca 600MB velký soubor, který spustíte na čisté instalaci Windows 7 SP1 a on za vás během cca. jedné hodiny a několika restartů nainstaluje všechny aktualizace do data jeho sestavení.

Abyste získali aktuální verzi, je potřeba navštívit forum na serveru mydigitallife.info, kde je třeba mít registraci / účet. Nicméně nástroj je to tak efektivní, že se jedná jen o velmi malou překážku. Pokud vládnete ruskému jazyku, zkuste rovnou tento odkaz.