Nejnovější generace jednopaticových serverů Fujitsu PRIMERGY TX/RX 13xx M3 představuje dvě tower verze a jednu verzi rackovou:


Spojují výkon, dostatečný pro veškeré aplikace v malých a středních firmách, cenovou dostupnost, spolehlivost vlastní serverovým technologiím, malé rozměry a snadnost použití a správy podobnou PC.

 

FUJITSU TX1330 M3Jsou osazeny nejnovějšími čtyřjádrovými procesory Intel® Xeon® E3-12xx v6 taktované až 3.7 GHz, resp. 3.9 GHz v turbo modu.
Záleží-li na ceně víc, než na výkonu, lze je osadit levnějšími dvoujádrovými procesory Celeron®, Core™ nebo Pentium®.

Dosavadni paměťové moduly DDR3 nahradily rychlejší DIMMy DDR4 a kapacitu paměti lze nově zvýšit až na 64 GB (dvojnásobek oproti předchozím řadám).

Úložnou kapacita až 40 TB poskytují až 4 "cold-plug" 3.5" SATA harddisky.

Všechny konfigurace jsou kompatibilní se serverovým SW Microsoft (Windows Server 2012 and pozdější), Red Hat (RHEL 7), SUSE (SLES 12) a VMware (vSphere™ 6.0 and 6.5) a jsou vybaveny SW ServerView® pro snadný dohled.

Nová šasi u tower verzí jsou o 40 % menší ve srovnání s předchozí řadou, servery jsou vybaveny inovativní technologií Cool-safe® optimalizující proudění vzduchu a a snižující tepelné emise a hlučnost na minimum. Servery generace M3 jsou schopny provozu v teplotách 5-40 °C (předchozí řady jen v rozmezí 10-35 °C).

Díky konstrukci bez šroubků umožňují snadný a rychlý přístup administrátorům a technikům např. pro výměnu či přidání komponent.