Nová generace serverových procesorů od Intelu představuje největší mezigenerační posun za poslední desetiletí. Nezměnily se jen samotné čipy, ale celá platforma, na které jsou postaveny, aby bylo vyhověno potřebám moderních výpočetních úloh.

Intel Xeon Scalable 2

 

Společnost Intel představila Xeon Scalable, nové procesory pro datacentra, které podle výrobce představují největší mezigenerační skok za posledních deset let. Nové Xeony mají být o 65 % rychlejší než předchozí generace.

Řada Xeon Scalable nabídne modely s 8 až 28 jádry a Intel uvádí, že při jejich vývoji kladl důraz nejen na výkon, ale také na škálovatelnost, agilitu a zabezpečení pro moderní výpočetní úlohy.

Procesory si mají poradit s virtualizací, agilními sítěmi nebo HCP. Současně mají naplnit potřeby uživatelů spojené s „megatrendy“ v podobě cloudu, umělé inteligence a analýzy velkých dat.

Nové Xeony nepředstavují aktualizaci procesoru, nýbrž celé platformy, která poskytne uživatelům škálovatelnost a optimalizaci procesů, což umožní zpracovávat větší objem úloh než kdy předtím.

zdroj: Intel